بیوگرافی آرنولد شوارتزنگر

آرنولد شوارتزنگر
آرنولد شوارتزنگر

آرنولد شوارتزنگر
آرنولد شوارتزنگر

 

زندگینامه آرنولد شوارتزنگر

آرنولد آلویس شوارتزنگر (به آلمانی: Arnold Alois Schwarzenegger) (زاده ۳۰ ژوئیه ۱۹۴۷) مدل، تهیه‌کننده، کارگردان، تاجر، سرمایه‌گذار، نویسنده، نیکوکار، سیاستمدار، بازیگر و بدن‌ساز اتریشی-آمریکایی، برنده جایزه گلدن گلوب بازیگری است. وی فرماندار سابق ایالت کالیفرنیا است.

 

زندگی ورزشی

او ۷ بار قهرمانی در مسابقات مستر المپیا (معتبرترین مسابقات پرورش اندام) در سالهای ۱۹۷۰–۱۹۷۱-۱۹۷۲–۱۹۷۳-۱۹۷۴–۱۹۷۵-۱۹۸۰ را دارد و یکی از پرافتخارترین قهرمانان جهان است.

او بدنسازی را از ۱۴ سالگی شروع کرد و در ۲۳ سالگی اولین قهرمانی خود را در مستر المپیا بدست آورد. البته در سال ۱۹۶۹ و در ۲۲ سالگی در مستر المپیا مقام دوم را بدست آورد.

طبق گفتهٔ خود آرنولد او زیاد طعم شکست را در مسابقات نچشیده است و واقعاً نیز همچین است زیرا از ۲۵ مسابقهٔ رسمی و بین‌المللی که داشته است فقط ۲ مسابقه حرفه ای را اول نشده است و در ان دو مسابقه به مقام ۲ رسیده است. نام او در کتاب رکوردهای گینس به عنوان بهترین و کاملترین بدن انسانی آمده است.آرنولد شوارتزنگر قادر بود تا وزنی معادل ۶۸۳ پوند (۳۰۹ کیلوگرم) را بالا بلند کند. امروزه بدنسازان سراسر دنیا در جشنواره کلاسیک آرنولد رقابت می‌کنند. این جشنواره در واقع یک همایش سالانه‌ی ورزش‌های چندرشته‌ای است که در شهر کولومبوس ایالت اوهایو آمریکا برگزار می‌شود. اندازهٔ بدن او در زمانیکه در اوج شهرت و قهرمانی بود بدین شرح است:

بازوها: ۵۷ سانتی‌متر سینه: ۱۴۶ سانتی‌متر کمر: ۸۵ سانتی‌متر رانها: ۷۴ سانتی‌متر ساق پا: ۵۰ سانتی‌متر وزن بدن: ۱۰۸ کیلوگرم قد: ۱۸۸ سانتی‌متر

عناوین قهرمانی:

    سال ۱۹۶۳ مسابقه استرهاف اتریش نفر دوم
    سال ۱۹۶۵ مسابقه جونیور (المان) نفر اول و مستر اروپا
    سال ۱۹۶۶ عنوان بهترین بدنساز اروپا (المان)
    سال ۱۹۶۶ قهرمان مستر آماتور اروپا
    سال ۱۹۶۸ مسابقه NABBA (مستر یونیورس حرفه ای) نفر اول
    سال ۱۹۶۹ مسابقه NABBA (مستر یونیورس حرفه ای) نفر اول
    سال ۱۹۷۰ مسابقه NABBA (مستر یونیورس حرفه ای) نفر اول
    سال ۱۹۶۷ مسابقه NABBA (مستر یونیورس آماتور) نفر اول
    سال ۱۹۶۶ مسابقه NABBA (مستر یونیورس آماتور) نفر دوم
    سال ۱۹۶۶ نفر اول مسابقات پاورلیفتینگ جهان دروزن۸۰+
    سال ۱۹۶۸ نفر اول مسابقات پاورلیفتینگ آلمان دروزن۸۰+
    سال ۱۹۶۷ نفر دوم مسابقات پاورلیفتینگ آلمان دروزن۸۰+
    سال ۱۹۶۸ نفر اول مسابقه IFBB(فدراسیون بین‌المللی بدنسازی و تناسب اندام) مستر اینترنشنال (مکزیک)
    سال ۱۹۶۷ نفر دوم مسابقات المپیک وزنه برداری دروزن۸۰+
    سال ۱۹۷۰ نفر اول مسابقات Mr.Wolrd (مدافع عنوان قهرمانی)
    سال ۱۹۷۰ نفر اول مستر المپیا در نیویورک
    سال ۱۹۷۱ نفر اول مستر المپیا در فرانسه
    سال ۱۹۷۲ نفر اول مستر المپیا در آلمان
    سال ۱۹۷۳ نفر اول مستر المپیا در نیویورک
    سال ۱۹۷۴ نفر اول مستر المپیا در نیویورک
    سال ۱۹۷۵ نفر اول مستر المپیا در آفریقای جنوبی
    سال ۱۹۸۰ نفر اول مستر المپیا در استرالیا

رکوردهای شخصی: اسکات:(۲۴۷ kg) پرس سینه :(۲۴۰ kg) لیفت :(۳۲۰ kg)

آرنولد شوارتزنگر
آرنولد شوارتزنگر

زندگی شخصی

او هم اکنون ۴ فرزند دارد (۲ دختر و ۲ پسر) و همسر او نیز ماریا شرایور کندی (خواهرزادهٔ جان. اف. کندی) بود. این دو در سال ۲۰۱۱ از هم جدا شدند.

از بهترین دوستان او می‌توان به فرانکو کلمبو – فرانک زین – چارلز گینز و جورج باتلر اشاره کرد که در دوران ورزشی زندگی او خیلی تأثیرگذار بودند.
زندگی سیاسی

او در هفتم اکتبر ۲۰۰۳ فرماندار کالیفرنیا به جای گری دیویس شد و در هفدهم نوامبر ۲۰۰۳ سوگند خورد تا راه گری دیویس را ادامه دهد. در شانزدهم سپتامبر ۲۰۰۵ اعلام کرد که می‌خواهد درسال ۲۰۰۶ دوباره فرماندار کالیفرنیا شود. او در سال ۲۰۰۵ بهترین و محبوبترین سیاست‌مدار سال انتخاب شد.آرنولد حقوق سالانه‌ی ۱۷۵ هزار دلار حاصل از فرماندار شدن را قبول نکرد و تمام این پول را به سازمان‌های خیریه اهدا کرد. او درآمد بسیار بالایی را در هالیوود جمع‌آوری کرده بود و نیاز به دریافت حقوق سالانه‌ی فرمانداری نداشت و در عوض آن را صرف امور خیریه کرد تا از نظر محبوبیت بتواند بیش از پیش در دل مردم جای گیرد.

مردم از او به عنوان فرشته نجات کالیفرنیا نام می‌بردند که همانند ترمیناتور با مشکلات مبارزه می‌کرد.

 

 

ثروت
بعد از جدایی از همسرش ماریا شریور در سال ۲۰۱۱ میزان ثروت شوارتزنگر ۴۰۰ میلیون دلار تخمین زده شد و حتی طبق مالیات سال ۲۰۰۶ میزان ثروت او تا ۸۰۰ میلیون دلار هم تصور میشد. در سال ۱۹۹۷ شوارتزنگر ۳۸ میلیون دلار پولش را برای خرید جت شخصی صرف کرد. شوارتزنگر یک بار درباره دارایی‌هایش گفت: پول شما را خوشحال نمی‌کند. من الان پنجاه میلیون دلار دارم؛ ولی وقتی ۴۸ میلیون دلار داشتم خوشحال تر بودم. او همچنین ذکر کرد: من میلیون‌ها دلار پول بعنوان تاجر در گذر زمان کسب کردم.

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*


Enter Captcha Here : *

Reload Image