برای لجبازی با ترامپ هم که شده فروشنده اسکار می‌ گیرد!

ترامپ فیلم فروشنده اسکار
ترامپ فیلم فروشنده اسکار

پیش‌بینی نویسنده هالیوود ریپورتر:

برای لجبازی با ترامپ هم که شده «فروشنده» برنده اسکار می‌شود

.

ترامپ فیلم فروشنده اسکار
ترامپ فیلم فروشنده اسکار

.

اسکات فاینبرگ تحلیل‌ گر فصل جوایز سینمایی و نویسنده هالیوود ریپورتر فیلم فرهادی را برنده می‌داند.

رای‌گیری برای انتخاب برندگان جوایز اسکار سه‌شنبه ۲۱ فوریه (۳ اسپند) به پایان رسید و اکنون بسیاری از علاقه‌مندان سینما علاقه‌مندند بدانند چه کسانی در ۲۶ فوریه (بامداد دوشنبه ۹ اسپند به وقت ایران)، جوایز اسکار را به خانه می‌برند.

مانند سال‌های قبل از مدت‌ها پیش بازار گمانه‌زنی در مورد برندگان اسکار امسال حسابی داغ است. در این بین، اسکات فاینبرگ تحلیل‌گر فصل جوایز سینمایی و نویسنده نشریه هالیوود ریپورتر در گزارشی برندگان بخش‌های مختلف جوایز سالانه آکادمی علوم و هنرهای سینمایی را پیش‌بینی کرده است فاینبرگ که پیش از این پیروزی فیلم «او» ساخته پل ورهوفن در بخش فیلم خارجی‌زبان جوایز گلدن گلوب را به درستی پیش‌بینی کرده بود، اعتقاد دارد امسال جایزه اسکار بهترین فیلم خارجی‌زبان به «فروشنده« به کارگردانی اصغر فرهادی از ایران می‌رسد، هرچند به اعتقاد او این جایزه باید به «تونی اردمان» ساخته مارن آده از آلمان اعطاء شود.

او دلیل پیروزی «فروشنده» را چنین توصیف کرده است: کمدی آلمانی تونی اردمان در فصل جوایز سینمایی محبوب بود و انتشار خبر بازسازی انگلیسی‌زبان آن با بازی جک نیکلسن، فیلم را بیشتر برجسته کرد، اما زمانی ردیف جلو را از دست داد که اصغر فرهادی گفت به خاطر تلاش دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا برای منع سفر شهروندان هفت کشور با اکثریت مسلمان، اسکار را تحریم می‌کند. به رای‌دهنده‌هایی نگاه کنید که برای توبیخ ترامپ، کاری می‌کنند که فرهادی پنج سال بعد از دریافت جایزه اسکار فیلم خارجی‌زبان برای «جدایی نادر از سیمین»، بعد از فلینی، برگمان و سایورا، تنها فیلمسازی شود که در این بخش بیش از یک جایزه گرفته است.

فاینبرگ در توضیح این که چرا اعتقاد دارد «تونی اردمان» باید برنده اسکار شود، نوشته است: در حالی که متاسفانه دو فیلم خیلی خوب سال یعنی «او» پل ورهوفن و «مستخدم» پارک چان-ووک، بین پنج نامزد نهایی اسکار فیلم خارجی‌زبان نیستند، فیلم قابل احترام و بسیار دوست‌داشتنی «تونی اردمان»، یک انتخاب واضح است. ممکن است که فوران ناگوار مسئله منع سفر، تعدادی از رای‌ها را به سمت «فروشنده» تاب داده باشد، اما این فیلم در حد بهترین کار اصغر فرهادی نیست. «سرزمین مین» ساخته مارتین ساندپیت از دانمارک، «مردی به نام اووه» به کارگردانی هانس هولم از سوئد و «تانا» ساخته بنتلی دین و مارتین باتلر از است

.

.

 

>>> دانلود اسکار ۲۰۱۷   ,   دانلود فیلم فروشنده

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*


Enter Captcha Here : *

Reload Image