کل کل رامبد جوان و سعید سالارزهی بر سر جناب خان +کلیپ

خندوانه بدون جناب خان
خندوانه بدون جناب خان

خندوانه بدون جناب خان

در حالی که فصل چهارم خندوانه  از شب یلدای امسال روی آنتن رفت ولی یک تغییر اسای در این میان داشت. خندوانه بدون جناب خان

سعید سالارزهی که به نوعی آفریننده شخصیت و عروسک جناب‌ خان بوده هنوز به حضور این عروسک محبوب در سری جدید «خندوانه» رضایت نداده است.

وی گفت:

«عروسک جناب خان ابتدا قرار بود چند جلسه به عنوان مهمان در برنامه «خندوانه» حضور یابد اما بعد به یک شخصیت ثابت این برنامه تبدیل و حضورش ادامه دار شد… عروسک جناب خان سال ۹۰ در خانه سینما ثبت شد و حدود چند سال برای خلق این شخصیت و جزییاتی که دارد فکر شد. نیما مجلسی اولین اتودها را روی این عروسک زد و هدیه هاشمی آن را خلق کرد و بعد اتاق فکر مجموعه «کوچه مروارید» شامل محمد نادری، امیر سلطان احمدی، سارا سالار و… درباره این شخصیت فکر کردند.

اکنون ما دو نگرانی داریم؛ یکی این که جناب خان در یک برنامه روتین مثل «خندوانه» به روزمرگی برسد و دوم این که ما در این ۲ سال هیچ منفعت مالی به عنوان مالک و خالق این عروسک نداشتیم درحالی که حضور جناب خان در شبکه نسیم و تلویزیون باعث تبلیغات و منافع زیادی شده است… ما منتظر پیشنهادی از طرف عوامل برنامه خندوانه و شبکه نسیم درباره چگونگی نحوه حضور جناب خان در برنامه بودیم اما هیچ پیشنهادی درباره این دو نگرانی ما مطرح نشد».

.

.

رامبد جوان سعید سالارزهی جناب خان
رامبد جوان سعید سالارزهی جناب خان

.

.

 

رامبد جوان:

سعید سالارزهی صاحب عروسک جناب خان بارها توضیح داده بود که هیچ پیشنهادی از طرف برنامه خندوانه و همچنین سدا و سیما برای نگه داشتن جناب خان به او نشده است. . او همچنین گفته بود که هیچ درآمدی از جناب خان نداشته اما حالا فرصتی پیش آمده تا بگویم من خودم به عنوان رفیقِ سعیدسالارزهی، بارها و بارها پیشنهادهای خیلی خوبی به او دادم. سدا و سیما هم پیشنهاد مالی خوبی داد اما مالک جناب خان هیچکدام از آنها را نپذیرفت. . شاهد این حرفها هم خانم مرضیه برومند است که واسطه ما و سعید سالارزهی شد تا جناب خان به خندوانه برگردد اما متاسفانه این اتفاق نیفتاد. حالا ما خندوانه را بدون جناب خان ادامه می دهیم.شاید هم یک روزی با تصمیم من و سعیدسالارزهی جناب خان دوباره به خندوانه برگردد.

.

.

سعید سالارزهی؛

چهارشنبه شب در برابر چشمانم چیزی دیدم که باورم نمی شد. دادگاهی به اسم برنامه خندوانه تشکیل شده بود که در آن قاضی و شاکی هر دو یک نفر بودند و متهم یعنی من غایب. دوست عزیز و رفیق قدیمی من رامبد جوان در برنامه اش از جای خالی جناب خان گفت و از هیولایی که جلوی حضور این کاراکتر ملی را در برنامه اش گرفته است بی آن که حتی اجازه دهد در برابر آن همه سخن و اتهام فرصت پاسخگویی برای من وجود داشته باشد یا لااقل من بتوانم از آنچه که طی این سالها بر من و جناب خان گذشته سخنی بگویم. ّ

مردم عزیز ایران، من مثل دوستانم امکان استفاده از رسانه ملی و تریبون چند میلیونی را ندارم و بلد نیستم با گروگان گرفتن احساسات پاک یک ملت خودم را محق جلوه دهم، تنها کاری که طی دو سال گذشته انجام داده ام این بوده که به خاطر عشق مردم به جناب خان، اجازه حضور او را بدون دریافت یک ریال یا گرفتن امتیازی داده ام چون می دیدم عروسکی که من، محمد نادری و (اسم ها) یک سال برایش زحمت کشیدیم، عروسکی از بین چندین و چند عروسک دیگر که برای طراحی هر کدام شان هزینه شد، انتخاب شد و به کوچه مروارید آمد، توانسته در برنامه دیگری صدای مردم خودش باشد و لبخند بر روی لب آنان بیاورد. اما حالا نتیجه این همکاری، تبدیل شده به برگزاری دادگاه یک طرفه ای که در آن، شاکی راضی به خانه بازگشته است.

برخلاف آنچه که گفته میشود، اعتقاد راسخ دارم این برنامه خندوانه نبود که باعث شهرت جناب خان شد بلکه برعکس این جناب خان بود که با حضور پر مهرش و کاراکتری که ما برای آن ساخته بودیم باعث موفقیت دو چندان این برنامه شد. اما متاسفانه روندی که طی شد و استحاله جناب خان از یک شخصیت نکته بین و حق دوست، به شخصیتی مجیزگو و مناسبتی باعث شد در روند دو ساله ام تجدیدنظر کنم و بیش از این چشمم را به روی حقوق مادی و معنوی خودم و همکارانم نبندم. حالا قضاوت با شما، اگرچه رساندن صدایم به شما کار سختی است آن هم در زمانه ای که انگار همیشه حق با کسی است که صدایش بلندتر است. من همچنان منتظر باز شدن در همکاری و تعامل هستم، سر جنگیدن یا حذف یک کاراکتر ملی را ندارم و امیدوارم روزی برسد که بدون تهدید، بدون قلدرمآبی و بدون تطمیع بتوانیم کنار هم کار و زندگی کنیم.

.

.

خندوانه بدون جناب خان
خندوانه بدون جناب خان
خندوانه بدون جناب خان
خندوانه بدون جناب خان

 

.

.

.

 

 

دانلود فصل چهارم خندوانه

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*


Enter Captcha Here : *

Reload Image